Sporades Tv News

Η ενημέρωση απο τις Βόρειες Σποράδες SporadesNew SporadesTv

Ο Τέιτουμ εκτέλεσε τους Νικς, τρομερή ανατροπή των Ράπτορς κόντρα στους Γουίζαρντς

Με τον Τζέισον Τέιτουμ να κυριαρχεί στην 4η περίοδο οι Σέλτικς ξεκόλλησαν στο σκορ όταν χρειάστηκε και νίκησαν με 114-98 τους Νικς. Φοβεροί οι Ράπτορς, επέστρεψαν από το -23 κόντρα στους Γουίζαρντς.

Ο Τζέισον Τέιτουμ πήρε μπροστά όταν τον χρειάστηκαν οι Σέλτικς και αυτό αποδείχθηκε αρκετό κόντρα στους Νικς, με την Βοστώνη να στηρίζονται σε ένα ξέσπασμα στην τέταρτη περίοδο για να πάρουν την νίκη με 114-98, βελτιώνοντας το ρεκόρ τους στο 8-2.

Ο Τέιτουμ τελείωσε τον αγώνα με 35 πόντους – 17 εκ των οποίων με 4 τρίποντα στην 4η περίοδο – παίρνοντας από το χέρι την ομάδα του, με τον Τζέιλεν Μπράουν να προσθέτει 22 πόντους (αλλά 7/18 σουτ) και τον Κρίσταπς Πορζίνγκις 21 πόντους.

Για τους Νικς, ο Τζέιλεν Μπράνσον είχε 26 πόντους και ο Τζούλιους Ραντλ 25 πόντους (αλλά 7/19 σουτ).

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-24, 52-53, 84-76, 114-98

ΣΕΛΤΙΚΣ: Τείτουμ 35 (5/12 τρίποντα, 6 ριμπάουντ, 7 ασίστ), Πορζίνγκις 21 (3/6 τρίποντα, 6 ριμπάουντ), Χόλιντεϊ 14 (3/5 τρίποντα, 7 ριμπάουντ), Γουάιτ 3 (1/7 σουτ, 1 τρίποντο), Μπράουν 22 (7/18 σουτ, 2/9 τρίποντα, 5 ριμπάουντ, 6 ασίστ), Χάουζερ 12 (4/6 τρίποντα), Χόρφορντ 2, Πρίτσαρντ 5 (1)

ΝΙΚΣ: Ραντλ 25 (7/19 σουτ, 2/8 τρίποντα, 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Ρόμπινσον 4 (6 ριμπάουντ), Μπράνσον 26 (3/7 τρίποντα), Χαρτ 16 (3/6 τρίποντα, 9 ριμπάουντ), Γκράιμς 12 (4/6 τρίποντα), Χάρτενσταϊν 3 (1), Σιμς, ΜακΜπράιντ, ΝτιΒιντσέντζο 5 (1), Κουίκλι 7 (1/10 σουτ, 1 τρίποντο, 6 ριμπάουντ)

Ράπτορς – Γουίζαρντς 111-107

Οι Ράπτορς βρέθηκαν ακόμα και στο -23 κόντρα στους Γουίζαρντς. Αποδείχθηκε ότι αυτό ήταν το κίνητρο που ζητούσαν για να ξυπνήσουν και πραγματοποιώντας τρομερή εμφάνιση στο δεύτερο μέρος (το επιμέρους σκορ του οποίου ήταν 66-43 υπέρ τους!) πήραν την νίκη με 111-107.

Ο Πασκάλ Σιάκαμ με 39 πόντους και 11 ριμπάουντ τα… διέλυσε όλα για το Τορόντο, με τον Σκότι Μπαρνς να προσθέτει 19 πόντους και τον Γιάκομπ Πελτλ 13 πόντους.

Για τους Γουίζαρντς, ο Κάιλ Κούζμα είχε 34 πόντους και οι Τζόρνταν Πουλ και Ντάνιελ Γκάφορντ από 14 πόντους.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-32, 45-64, 81-91, 111-107

ΡΑΠΤΟΡΣ: Σιάκαμ 39 (11 ριμπάουντ, 7 ασίστ, 6 λάθη), Πόρτερ 5, Μπαρνς 19 (9 ριμπάουντ, 5 κλεψίματα), Πελτλ 13 (6 ριμπάουντ, 5 ασίστ), Σρούντερ 4 (1/12 σουτ, 6 ασίστ), Μπουσέ 7 (1 τρίποντο, 6 ριμπάουντ), ΜακΝτάνιελς, Ατσούα 10, Φλιν 6 (1), Ντικ 8 (2)

ΓΟΥΙΖΑΡΝΤΣ: Κούζμα 34 (4/7 τρίποντα, 6 λάθη), Άβντιγια 9 (1 τρίποντο, 8 ριμπάουντ, 6 ασίστ), Γκάφορντ 14 (9 ριμπάουντ), Τζόουνς 10 (2/5 τρίποντα, 8 ασίστ), Πουλ 14 (6/16 σουτ, 2/6 τρίποντα, 6 ασίστ), Κίσπερτ 10 (2), Μουσκάλα 4, Σάμετ 2, Κουλιμπαλί 10 (1 τρίποντο, 7 ριμπάουντ)