Στην πλατεία των Μηλεών, ένα από τα πιο γνωστά χωριά του Πηλίου οι εορταστικές ημέρες βρίσκουν τους επισκέπτες να απολαμβάνουν τις ομορφιές του τόπου και τον ιδανικό καιρό.
Την περίοδο των εορτών το χωριό των Μηλιών σφύζει από ζωή, με τους τουρίστες να το επισκέπτονται είτε αυθημερόν είτε για πολυήμερες διακοπές.
Όπως τονίζει στην ΕΡΤ3 και την εκπομπή «Περίμετρος» ο Βαγγέλης Νασιόπουλος ο κόσμος, που πηγαίνει στο Πήλιο, περνάει καλά, τρώει καλά και γενικά περνάει ευχάριστα τις ημέρες των γιορτών όπως κάθε χρόνο.
«Μετά τις ζημιές, που είχαμε κι εμείς είχαμε αγωνία για το τι θα γίνει, όμως όλα πήγαν καλά, ο κόσμος μας προτίμησε, οι ζημιές αποκαταστάθηκαν και αυτό είχε ως αποτέλεσμα ο κόσμος να έρθει για τις γιορτές των Χριστουγέννων, της Πρωτοχρονιάς και των Φώτων», δήλωσε ο Β. Νασιόπουλος.
Ρεπορτάζ: Ελένη Ραυτοπούλου
www.ertnews.gr
More Stories
Βόλος: Ανακάμπτει ο τουρισμός στο φιλόξενο Πήλιο μετά τον Daniel
Στη φυλακή 62χρονος πατέρας που επιτέθηκε στην 25χρονη κόρη του στον Βόλο
Υπό μερικό έλεγχο η πυρκαγιά στον Συκεώνα Καρδίτσας