EUROLEAGUE
Ένα πολύ όμορφο περιστατικό έλαβε χώρα λίγα λεπτά πριν το τζάμπολ της αναμέτρησης της Παρτίζαν με τη Βίρτους Μπολόνια, με τους φίλους της ομάδας των ασπρόμαυρων του Βελιγραδίου να γεμίζουν το παρκέ με λούτρινα κουκλάκια.
Λίγα λεπτά πριν το τζάμπολ της αναμέτρησης της Παρτίζαν με τη Βίρτους Μπολόνια για τη 17η αγωνιστική της EuroLeague, οι φίλοι της ομάδας των ασπρόμαυρων του Βελιγραδίου προχώρησαν σε μία πολύ όμορφη κίνηση για φιλανθρωπικούς σκοπούς.
Οι οπαδοί της σερβικής ομάδας λίγο πριν το ξεκίνημα του παιχνιδιού πέταξαν στον αγωνιστικό χώρο χιλιάδες λούτρινα κουκλάκια. Όπως είναι λογικό χρειάστηκε κάποια ώρα για να καθαρίσει ο αγωνιστικός χώρος από τα αρκουδάκια που γέμισαν το παρκέ για να ξεκινήσει το ματς.
Πρόκειται για μία κίνηση που γίνεται για φιλανθρωπικούς λόγους και συνηθίζεται τα τελευταία χρόνια και στα ποδοσφαιρικά γήπεδα.
Δείτε εδώ το VIDEO:
More Stories
Η απόλυτη ανάλυση της δεύτερης αντιπάλου της Εθνικής ομάδας
‘Ο Αταμάν είναι ο καλύτερος προπονητής στην Ευρώπη, ο Χουάντσο πάντα χαμογελάει όταν τον ρωτάω για τον Παναθηναϊκό’
Αυτό είναι το σημερινό πρόγραμμα των αγώνων (30/7)