Άγρια συμπλοκή σημειώθηκε στον Μύλο των Ξωτικών στα Τρίκαλα, ανάμεσα σε μαθητές που επισκέφθηκαν το πάρκο.
Ειδικότερα, σύμφωνα με πληροφορίες του trikalanews.gr, ενώ οι μαθητές βρίσκονταν στο Χριστουγεννιάτικο πάρκο, καθώς είχαν έρθει εκδρομή από Λάρισα και Γιάννενα, για άγνωστο λόγο λογομάχησαν, με αποτέλεσμα να πιαστούν στα χέρια.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
Η συμπλοκή είχε ως αποτέλεσμα να μεταφερθούν στο Νοσοκομείο Τρικάλων τρία αγόρια για παροχή πρώτων βοηθειών, χωρίς η κατάσταση της υγείας τους να εμπνέει ανησυχία.
Προανάκριση για το περιστατικό μεταξύ των ανηλίκων διεξάγει η Aστυνομία, στην οποία μάλιστα οδηγήθηκαν οι συνοδοί καθηγητές προκειμένου να καταθέσουν για το συμβάν.
Αξίζει να σημειωθεί, ότι στην Διεύθυνση Αστυνομίας Τρικάλων για την εξακρίβωση των εμπλεκόμενων μαθητών, βρέθηκαν 11 λεωφορεία γεμάτα μαθητές από τη Λάρισα, τα οποία αναχώρησαν αφού ταυτοποιήθηκαν οι εμπλεκόμενοι.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
More Stories
Παρίσι 2024 (3.000μ. στιπλ με εμπόδια): Σοκαριστικός τραυματισμός για τον Λαμέκα Γκίρμα, αποχώρησε από το γήπεδο με φορείο
Παρίσι 2024: Οι ελληνικές συμμετοχές της 13ης ημέρας (08/08)
Παναθηναϊκός: Χάνει τον πρώτο αγώνα με τον Άγιαξ ο Βαγιαννίδης