Τα όμορφα κάλαντα της πρωτοχρονιάς έψαλε η Δημοτική Φιλαρμονική Τρικάλων στον Δήμαρχο Τρικκαίων Νίκο Σακκά, την Παρασκευή 29 Δεκεμβρίου 2023. Με την υπεύθυνη μαέστρο κ. Μαίρη Μητσοπούλου τα μέλη της Φιλαρμονικής παιάνισαν τραγούδια και κάλαντα των ημερών στους δρόμους των Τρικάλων και μπροστά από το Δημαρχείο τους υποδέχθηκε ο κ. Σακκάς. Μαζί με τον ορκισθέντα Δημοτικό Σύμβουλο Θωμά Μερτσιώτη άκουσαν τα κάλαντα, με τον κ. Σακκά να απευθύνει ολόθερμες ευχές στα μέλη της Φιλαρμονικής για το νέο έτος.
![FK4 Τρίκαλα: Κάλαντα Πρωτοχρονιάς από τη Δημοτική Φιλαρμονική](https://www.ertnews.gr/wp-content/uploads/2023/12/FK4.jpg)
![FK3 Τρίκαλα: Κάλαντα Πρωτοχρονιάς από τη Δημοτική Φιλαρμονική](https://www.ertnews.gr/wp-content/uploads/2023/12/FK3.jpg)
More Stories
Τριάντα νέοι κλωβοί του προγράμματος “Τυτώ” σε αγροτικές περιοχές του Δήμου Λαρισαίων
Επαναλειτουργεί το ΚΕΠ στις Εργατικές Κατοικίες Γιάννουλης
Προβλήματα στις εξετάσεις για δίπλωμα οδήγησης, καταγγέλλει ο επικεφαλής της Λαικής Συσπείρωσης Θεσσαλίας