Η εβδομάδα μόδας στο Λονδίνο ολοκληρώθηκε και ένα ήταν το make up look που ξεχώρισε για τη δροσιά, το ρομαντικό εφέ και τις απίθανες αποχρώσεις. Εκείνο που είδαμε στο fashion show του Richard Quin. Υπεύθυνος είναι ο make up artist Terry Barber που βρέθηκε στα παρασκήνια με την ομάδα του δημιουργώντας τέλεια looks εμπνευσμένα από τα ανθισμένα prints.
Η παλέτα που χρησιμοποίησε περιέχει λιλά, καθαρό aquamarine και λαμπερό ασημί φινίρισμα. Τα μοντέλα θύμιζαν πρωταγωνίστριες από ταινίες του Tim Barton με 20’s διάθεση και έντονα φρύδια που αναδεικνύουν τις παστέλ αποχρώσεις στα μάτια με τον ωραιότερο τρόπο.
More Stories
Συνάντηση Τραμπ – Νετανιάχου στη Φλόριντα – Νέα επίθεση Τραμπ κατά της Κάμαλα Χάρις
Παρίσι 2024: Το πρόγραμμα του Σαββάτου (27/7)
Κικίλιας: Η πυρκαγιά στα Καλύβια Θορικού εντοπίστηκε από drone της Πυροσβεστικής και τέθηκε υπό έλεγχο σε 20 λεπτά