Η εβδομάδα μόδας στο Λονδίνο ολοκληρώθηκε και ένα ήταν το make up look που ξεχώρισε για τη δροσιά, το ρομαντικό εφέ και τις απίθανες αποχρώσεις. Εκείνο που είδαμε στο fashion show του Richard Quin. Υπεύθυνος είναι ο make up artist Terry Barber που βρέθηκε στα παρασκήνια με την ομάδα του δημιουργώντας τέλεια looks εμπνευσμένα από τα ανθισμένα prints.
Η παλέτα που χρησιμοποίησε περιέχει λιλά, καθαρό aquamarine και λαμπερό ασημί φινίρισμα. Τα μοντέλα θύμιζαν πρωταγωνίστριες από ταινίες του Tim Barton με 20’s διάθεση και έντονα φρύδια που αναδεικνύουν τις παστέλ αποχρώσεις στα μάτια με τον ωραιότερο τρόπο.
More Stories
Σαμποτάζ στη Γαλλία: Τη Δευτέρα αποκαθίσταται η ομαλή λειτουργία του σιδηροδρομικού δικτύου
Τραγωδία στην Κυπαρισσία: Στη ΜΕΘ του 401 Στρατιωτικού Νοσοκομείου διακομίζεται ο 19χρονος
Στη σύλληψη 22 ατόμων προχώρησε η ΕΛΑΣ στη Ζάκυνθο