Ο Έλληνας πρωταθλητής των μεγάλων ανατροπών, Μίλτος Τεντόγλου,“πέταξε” στα 8,20μ. στο έκτο και τελευταίο άλμα του στη Ζυρίχη, κατακτώντας την κορυφή στο Diamond League.
Oπως στο Παγκόσμιο της Βουδαπέστης, έτσι κι απόψε, ο “χρυσός” Ολυμπιονίκης του μήκους περίμενε το τέλος του αγώνα για να πιάσει το άλμα που ήθελε και από την τρίτη θέση να… σκαρφαλώσει στην πρώτη και να πάρει με θεαματικό τρόπο ξανά την πρώτη θέση και τη νίκη.
Περισσότερα στο ertsports.gr
More Stories
Μέγαρα: Έδεσαν πέτρα στο λαιμό σκύλου και τον πέταξαν στη θάλασσα – Εντοπίστηκε από ψαροντουφεκά
Ν. Δένδιας από την Τήνο: Βαδίζουμε για τις ισχυρότερες Ένοπλες Δυνάμεις που είχε ποτέ η πατρίδα μας στη μακραίωνη ιστορία της
Ιός του Δυτικού Νείλου: Στην Καλλιθέα Αττικής το πρώτο κρούσμα, ξανά μετά από τρία χρόνια