Συγκλονισμένος και με τρεμάμενη φωνή εμφανίστηκε ένας πατέρας, έξω από το γενικό νοσοκομείο Λάρισας, κρατώντας στα χέρια του τις φωτογραφίες της αγνοούμενης φίλης του γιου του, η οποία επέβαινε σε βαγόνι της φονικής σύγκρουσης τρένων στα Τέμπη. Ο άνδρας έκανε έκκληση σε όποιον είδε την κοπέλα να επικοινωνήσει με την αστυνομία, καθώς η ίδια δεν βρίσκεται ούτε στη λίστα με τους νεκρούς, αλλά ούτε και σε αυτή με τους τραυματίες.
Συγκεκριμένα, ο πατέρας κάνει έκκληση: «Όποιος ήταν μαζί της και έχει νέα να ενημερώσει τις Αρχές». Όπως υπογράμμισε η 24χρονη είναι από την Πάφο και κάνει μεταπτυχιακό στο ΑΠΘ, ενώ έρχονται στην Ελλάδα και οι γονείς της.
More Stories
N. Aνδρουλάκης: Η ακρίβεια καλπάζει στα ακτοπλοϊκά εισιτήρια, τα τρόφιμα και την ενέργεια
Δολοφονία τοπογράφου στο Ψυχικό: Φωτογραφία του θύματος βρέθηκε στο κινητό του κατηγορούμενου
ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ: Κοινή συνεδρίαση των think tanks της Στεγαστικής Πολιτικής και των Υποδομών και Μεταφορών