Ο Έλληνας προπονητής του Ερυθρού Αστέρα μίλησε για το παιχνίδι με τους “πράσινους” στην 18η αγωνιστική της Euroleague (28/12, 21:15, ΕΡΑ ΣΠΟΡ) και τις δυσκολίες της αναμέτρησης, τονίζοντας τη συγκέντρωση που απαιτείται.
Αναλυτικά οι δηλώσεις του έμπειρου τεχνικού:
«Παίζουμε κόντρα σε μία ομάδα που είναι στην καλύτερη φόρμα της από την αρχή της σεζόν. Έκαναν τρεις νίκες μακριά από την έδρα τους. Ξέρουμε από που θα έρθει ο μεγαλύτερος κίνδυνος και πρέπει να είμαστε πολύ συγκεντρωμένοι. Είναι πολύ σημαντικό να συνεχίσουμε να παίζουμε το παιχνίδι μας και να φτάσουμε σε ένα θετικό αποτέλεσμα. Πρέπει να είμαστε ψυχικά και σωματικά έτοιμοι για ένα δύσκολο ματς».
More Stories
Άρχισε η δίκη για οπαδικό επεισόδιο σε αγώνα των ακαδημιών του Ολυμπιακού
Ένοχος για ψευδορκία ο Νίκος Γεωργέας
Η νέα ηλεκτρονική εποχή στα ελληνικά γήπεδα (video)