Σε μια πράξη αλληλεγγύης και στήριξης προς τον συνάνθρωπο προέβη η Πρόεδρος της Δημοκρατίας, Κατερίνα Σακελλαροπούλου, καθώς ανήμερα των Χριστουγέννων, προσέφερε γεύματα σε ηλικιωμένους, στη Θεσσαλία.
Ειδικότερα, γεύματα αγάπης έλαβαν οι ηλικιωμένοι, που φιλοξενούνται στο γηροκομείο «Ο Άγιος Σεραφείμ» της Ιεράς Μητρόπολης Θεσσαλιώτιδος και Φαναριοφερσάλων, στο γηροκομείο της Ιεράς Μητρόπολης Τρίκκης, Γαρδικίου και Πύλης «Ο Άγιος Νικόλαος», στο Κέντρο Φροντίδας Ηλικιωμένων της Ιεράς Μητρόπολης Λάρισας και Τυρνάβου «Παναγία η Αρμενιώτισσα», καθώς και στο γηροκομείο της Ιεράς Μητρόπολης Δημητριάδος και Αλμυρού «Σουρλίγκειο Ίδρυμα».
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
More Stories
Παρίσι 2024 (Σφυροβολία): «Σφράγισε» το εισιτήριο για τον τελικό της σφυροβολίας ο Φραντζεσκάκης!
Ο Ερντογάν θα κάνει μνημόσυνο για τον Χανίγια στην Αγία Σοφία
Παναθηναϊκός: Ξεκινά η διάθεση των εισιτηρίων του πρώτου αγώνα με τον Άγιαξ