ΠΑΟΚ: O Κωνσταντέλιας έβαλε μπροστά στο σκορ τον Δικέφαλο με πλασέ

STOIXIMAN SUPER LEAGUE

Κηφισιά - ΠΑΟΚ: O Κωνσταντέλιας έβαλε μπροστά στο σκορ τον Δικέφαλο με πλασέ

PRINT SCREEN

Ο ΠΑΟΚ πήρε νωρίς προβάδισμα στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Κηφισιά, με τον Μουργκ να κάνει την παράλληλη μπαλιά προς τον Κωνσταντέλια και εκείνον να σκοράρει με πλασέ σε σουτ που η μπάλα βρήκε στον Βαφέα.

Το πρώτο δεκάλεπτο στο γήπεδο της Καισαριανής δεν είχε κάποια τελική είτε για την Κηφισιά είτε για τον ΠΑΟΚ στο μεταξύ τους ραντεβού για την 15η αγωνιστική της Stoiximan Super League, ωστόσο η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου χρειάστηκε να κάνει μία φάση για να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Αυτό έγινε στο 13ο λεπτό όταν ο παίκτες του Δικεφάλου άλλαξαν ωραία τη μπάλα εκτός περιοχής, με τον Μουργκ να βγάζει παράλληλη μπαλιά προς τον Κωνσταντέλια που έκανε το πλασέ και τη μπάλα να βρίσκει στον Βαφέα, για να αλλάξε πορεία και να καταλήξει στην εστία του Αναγνωστόπουλου για το ασπρόμαυρο 1-0.