Ο Δημήτρης Μελισσανίδης έδωσε το «παρών» στην κηδεία του Κώστα Νεστορίδη, θέλοντας να αποχαιρετήσει τον θρύλο της ομάδας του, ο οποίος έφυγε από τη ζωή την Τρίτη (12/12) σε ηλικία 93 ετών.
Ο διοικητικός ηγέτης της ΑΕΚ σε σύντομες δηλώσεις του χαρακτήρισε τον «Νέστορα» ως τον μεγαλύτερο ποδοσφαιριστή στην ιστορία της Ελλάδας.
ΔΙΑΦΗΜΙΣΤΙΚΟΣ ΧΩΡΟΣ
«Αυτός με έκανε Αεκτζή. Η μισή Ελλάδα έγινε ΑΕΚ από τον Νεστορίδη. Είναι ο μεγαλύτερος ποδοσφαιριστής που έβγαλε η Ελλάδα, αυτή είναι η πραγματικότητα, τουλάχιστον για μένα», ανέφερε ο Δημήτρης Μελισσανίδης.
More Stories
Αεροπορικό δυστύχημα στη Βραζιλία: Όλα τα πτώματα περισυνελέγησαν, τα μαύρα κουτιά εξετάζονται
Υπέκυψε ο 25χρονος που τραυματίστηκε σε τροχαίο στο Ηράκλειο
Παρίσι 2024: Στην δεύτερη καλύτερη πεντάδα ο Αντετοκούνμπο