EUROLEAGUE
![Η αντίδραση του Νικ Καλάθη όταν η Ντενίζ Ακσόι του είπε ότι ο Νάιτζελ Χέιζ τον αποκάλεσε "καραφλό αετό"](https://www.sport24.gr/img/6867/10241140/620000/we480/480/calathes.jpg)
Ο “καραφλός αετός” της Φενέρμπαχτσε είναι πλέον ο Νικ Καλάθης, όπως τον χαρακτήρισε ο Νάιτζελ Χέιζ μετά από την νίκη επί της Αναντολού Εφές.
Στο ντέρμπι της Κωνσταντινούπολης έπαιξε, κυριάρχησε, νίκησε. Ο Νικ Καλάθης ηγήθηκε της Φενέρμπαχτσε στην εκτός έδρας επικράτηση επί της Αναντολού Εφές για τη 17η αγωνιστική της EuroLeague και στο φινάλε, όταν… ενημερώρηθηκε από την δημοσιογράφο Ντενίζ Ακσόι πως ο Νάιτζελ Χέιζ τον αποκάλεσε “καραφλό αετό”, χάρισε μία επική αντίδραση on camera.
More Stories
H Red Bull κρατά τον Πέρεζ και μετά το καλοκαίρι
Ο Γιάρεμτσουκ φόρεσε τα ερυθρόλευκα
Η απόλυτη ανάλυση της δεύτερης αντιπάλου της Εθνικής ομάδας