Γρανάδα 2-0: Με βασικό τον Μακσίμοβιτς επέστρεψε στις νίκες

LA LIGA

Χετάφε - Γρανάδα 2-0: Με βασικό τον Μακσίμοβιτς επέστρεψε στις νίκες

Η Χετάφε επικράτησε 2-0 της Γρανάδα εντός έδρας για την 19η αγωνιστική της La Liga, έχοντας ως βασικό τον Νεμάνια Μακσίμοβιτς.

Η Χετάφε επέστρεψε στις νίκες. Επικράτησε 2-0 της Γρανάδα για την 19η αγωνιστική της La Liga, έφτασε τους 29 πόντους και είναι στο -7 από την εξάδα. Από την άλλη, 19η με 11 πόντους έμεινε η Γρανάδα.

Βασικός στο παιχνίδι και όλο το 90λεπτο έπαιξε ο Νεμάνια Μακσίμοβιτς με τον οποίο έχει συμφωνήσει ο Παναθηναϊκός για να τον κάνει δικό του το καλοκαίρι και προσπάθησε να τον πάρει από τώρα.

Το σκορ άνοιξε στο 21ο λεπτό ο Μέισον Γκρίνγουντ, ενώ στο 36′ ο Μαγιοράλ διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Η Γρανάδα είχε την ευκαιρία να μειώσει στο 59′, αλλά η εκτέλεση πέναλτι του Ουζούνι σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Τα αποτελέσματα της 22ης αγωνιστικής

• Αλμερία – Αλαβές 0-3 (10′, 88′ Ομοροντιόν, 52′ πέν. Ριόχα)
  • Ρεάλ Σοσιεδάδ – Ράγιο Βαγεκάνο 0-0
  • Λας Πάλμας – Ρεάλ 1-2 (53′ Μουνιόθ / 65′ Βινίσιους, 84′ Τσουαμενί)
  • Μπαρτσελόνα – Βιγιαρεάλ 3-5 (60′ Γκιντογάν, 68′ Πέδρι, 71′ αυτ. Μπαγί/ 41′ Ζ. Μορένο, 54′ Ακομάς, 84′ Γκέντες, 90+9′ Σέρλοτ, 90+12′ Μοράλες)
  • Μαγιόρκα – Μπέτις 0-1 (45+1′ Αλτιμίρα)
  • Θέλτα – Ζιρόνα 0-1 (20′ Πόρτου)
  • Κάντιθ – Αθλέτικ 0-0
  • Σεβίλλη – Οσασούνα 1-1 (24′ Ρομέρο / 55′ Μπούντιμιρ)
  • Ατλέτικο – Βαλένθια 2-0 (45+5′ Λίνο, 57′ Ντεπάι)
  • Χετάφε – Γρανάδα 2-0 (21′ Γκρίνγουντ, 36′ Μαγιοράλ)