Η Εθνική Ομάδα πραγματοποίησε μία εξαιρετική εμφάνιση στην πρωτεύουσα της Ιρλανδίας, επικράτησε με 2-0 στο “Aviva Stadium” και πλέον ετοιμάζεται για τον… τελικό της Δευτέρας (16/10) κόντρα στην Ολλανδία στην “OPAP Arena”.
Ένα γκολ του Γιώργου Γιακουμάκη κι άλλο ένα του Γιώργου Μασούρα ήταν αρκετά για να περάσει το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα από το Δουβλίνο. Το σύνολο του Γκουστάβο Πογιέτ πέτυχε την τέταρτή του νίκη στον 2ο όμιλο και τώρα πια κοιτάει τους “οράνιε”, που θα αντιμετωπίσει σε τρεις ημέρες στη Νέα Φιλαδέλφεια. Ο στόχος της απευθείας πρόκρισης στο Euro2024 παραμένει εφικτός, αν και θα χρειαστεί υπέρβαση.
Περισσότερα στο ertsports.gr
More Stories
Ανένδοτος ο Ερντογάν στην ομοσπονδιακή λύση αλλά με «προβληματικές αναφορές» – Μήνυμα καταδίκης από τον Ελληνισμό και την Κομισιόν
Πυρκαγιά στον Αλμυροπόταμο Ευβοίας – «112» για την ετοιμότητα των κατοίκων
Τριάντα δύο συλλήψεις για επιθέσεις σε βάρος αστυνομικών, χθες το βράδυ, στην Πλατεία Βικτωρίας